Destek Hattı:

0 552 353 57 34

HİZMET DETAY

Alüminyum Doğrama Kapı ve pencere

Alüminyum Doğrama Kapı ve pencere

Alüminyum pencere ve kapı sistemleri güneş ışınlarından etkilenmez, her iklimde kullanılabilir, pas tutmaz. Çelikten 3 kez daha hafiftir, İstenildiğinde çelikten daha mukavemetli, bakırdan daha yumuşak olabilir. Kullanıldığı materyalin alüminyum olması sebebi ile kolay şekillendirilebilir. Çok sayıda ebat seçeneği vardır. Çevre dostudur, tekrar tekrar geri dönüşüm imkânı vardır. Yeni teknolojileri sayesinde ısı yalıtımında başarılıdırlar,  terleme yapmaz, dekoratiftir, sonsuz ömürlüdür, çürümez, ömür boyunca ek harcama getirmez.

Alüminyum Doğramanın rüzgâra dayanım gücü yüksektir

Atalet Moment Değeri, bir profilin rüzgâra karşı dayanım gücünü gösterir ve Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramada bu değeri, profilin et kalınlığı belirler. PVC pencerelerde ise, eğer içinde herhangi bir destek sacı kullanılmamışsa, Atalet Moment Değeri 0 (sıfır) olarak kabul edilir. 1 metrelik bir PVC profile, 3 mm destek sacı uygulandığında ise, PVC profilin Atalet Moment Değeri, 1,4 mm et kalınlığında Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğramaya eş değer hale gelir. Ancak bu uygulama, PVC pencerenin maliyetini oldukça yükselttiği için, Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama tercih edilir.

Alüminyum Doğrama terleme yapmaz

Daha önceki yıllarda, yani alüminyum doğramanın ısı yalıtımı sorununun henüz çözülmediği zamanlarda, alüminyum penceredeki en büyük sorunlardan biri terleme sorunu idi. Ancak bugün, Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Sistemleri sayesinde, iç profil ile dış profil arasındaki ısı yalıtım bariyeri, terleme problemini tamamen ortadan kaldırmıştır.

Alüminyum Doğrama Yangın Yönetmeliği’ne uygundur

Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Sistemleri, ısıya karşı da yüksek dayanıklılık gösterir. Bayındırlık Bakanlığı’nın özellikle hastane ve okul projeleri şartnamelerinde, alüminyum doğrama şartı bulunmaktadır. Isıya karşı dayanıklılığın yanı sıra, kıvılcım ve zehirli gaz çıkarmaması da Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama’nın bir diğer önemli özelliğidir.

 Alüminyum Doğrama sağlıklı ve çevrecidir

Doğal bir maden olan alüminyumun işlenmesi sonucu ortaya çıkan Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama, sağlıklı ve çevrecidir. Kurşun ve cıva benzeri zehirli ve kanserojen maddeler içermemesinin yanı sıra, bakteri de üretmez. Ayrıca %100 geri dönüşümlü bir malzeme olduğu için doğayla dost ve çevrecidir.

Alüminyum Doğrama estetiktir

Alüminyum, doğal bir maden olması itibariyle, kendi rengiyle bile projelere estetik bir değer katar. Ayrıca çeşitli renklerde ve ahşap desenlerinde kaplama yapılabildiği için, her türlü projede, bütünlük sağlayabilecek şekilde kullanılabilir

 

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.

Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?